Yunanistan Schengen Vize Bilgileri

Yunanistan Schengen Vize Bilgileri
Yunanistan Schengen Vize Bilgileri

Yunanistan Schengen Vize Bilgileri

Yunanistanı ve Yunanistan adalarını ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımız, Yunanistan Schengen vizesi için gerekli bilgilendirme.


Umumi Pasaport

Türkiye Cumhuriyeti Umumi Pasaport
Türkiye Cumhuriyeti Umumi Bordo Pasaport

T.C. Bordo Umumi Pasaportuna sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Günü BirlikTransit / Tek Yön ve Gidiş Dönüş Seyahatlerinizde vize gerekmektedir.

Hususi Pasaport

Türkiye Cumhuriyeti Hususi Yeşil Pasaport
Türkiye Cumhuriyeti <br>Yeşil Husisi Pasaport

T.C. Yeşil Hususi Pasaportuna sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Günü BirlikTransit / Tek Yön ve Gidiş Dönüş Seyahatlerinizde vize gerekmemektedir.

Hizmet Pasaportu

Türkiye Cumhuriyeti hizmet pasaportu
Türkiye Cumhuriyeti Gri Hizmet Pasaportu

T.C. Gri Hizmet Pasaportuna sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Günü BirlikTransit / Tek Yön ve Gidiş Dönüş Seyahatlerinizde vize gerekmemektedir.

Diplomatik Pasaport

Türkiye Cumhuriyeti diplomatik pasaportu
Türkiye Cumhuriyeti <br>Siyah Diplomatik Pasaport

T.C. Siyah Diplomatik Pasaportuna sahip olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Günü BirlikTransit / Tek Yön ve Gidiş Dönüş Seyahatlerinizde vize gerekmemektedir.

Önemli Bilgilendirme

* Pasaportunda Kuzey Kıbrıs Türk Cumhriyeti’ne (KKTC) ve Makedonya giriş çıkış damgası bulunan Türk vatandaşlarının Yunanistan’a girişlerine Yunan Resmi Makamlarınca izin verilmemektedir. Bu sebeple, yeşil ve gri pasaportlar dahil olmak üzere, herhangi bir Schengen ülkesinden geçerli Schengen vizesi olsa dahi pasaportunda KKTC ve Makedonya giriş çıkış damgası olan vatandaşlarımızın seyahat planlarını tekrar gözden geçirmelerini tavsiye ederiz.

* Rodos, İstanköy, Samos ve Sakız adalarına (Yunanistan) giriş yapmak için Schengen Vizesi gerektiren pasaportların içinde KKTC (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) ve Makedonya damgası bulunan pasaportların girişine izin verilmez.

* Dönüş tarihinizi sonradan değiştirme olasılığınız var ise lütfen bilet alımınızın hemen sonrasında bunu bize info@marmarislines.com adresine elektronik posta yollayarak bildiriniz. Aksi takdirde dönüş tarihinizi sonradan değiştirmeniz mümkün olmayacaktır.